kiermasz

Uwaga Rodzice. Rozpoczynamy przygotowania do świątecznego kiermaszu. Tradycyjnie prosimy Państwa o zaangażowanie (przynoszenie ozdób własnoręcznie wykonanych). Kiermasz planowany jest w terminie od 12.12.2016r. Pragniemy przypomnieć, że zebrane pieniądze przeznaczone są w całości na dodatkową wycieczkę dla Waszych dzieci.

Akcja Mikołajkowa

Wspieramy elbląski wolontariat w zbiórce środków czystości oraz pielęgnacyjnych dla Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kasprzaka w Elblągu. Zbieramy kremy, balsamy, pieluchy, oliwki, chusteczki. Dziękujemy za okazane wsparcie.

Wycieczka do Św. Mikołaja

W piątek, 09.12, odbędzie się wycieczka do wioski Świętego Mikołaja w Drzewinie. Planowane atrakcje: zabawy z Elfami, spotkanie z Mikołajem, warsztaty plastyczne, zupa pomidorowa. Wyjazd o godz. 8.30, powrót ok. 17.00. Koszt wycieczki 70 zł.

Spotkanie absolwentów

W czwartek, 01.12, o godz. 16.30 zapraszamy do naszego przedszkola absolwentów (rok 2015-16) wraz z rodzicami. Sala gr. IV.

Projekt Eko- Odkrywcy - informacje

Odkrywcy przyrody

Przedszkole nr 15 w dniu 16.09.2016 złożyło wniosek o dofinansowanie projektu z zakresu edukacji ekologicznej „Odkrywcy przyrody”.

W ramach projektu „Odkrywcy przyrody” utworzone zostały:

-ścieżka zmysłów-po takiej ścieżce dzieci mogą chodzić bez obuwia,a ich stopy przyzwyczajone do twardej powierzchni butów uczą się rozpoznawać inne powierzchnie.Dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę,samodzielne doświadczanie.

W ramach projektu odbył się konkurs ekologiczny „Eko-zabawka”,którego celem było
kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci, budzenie świadomości ekologicznej,ponowne wykorzystywanie różnych materiałów, rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych technikach,formach oraz materiałach,rozwijanie wrażliwości estetycznej, wyzwalanie twórczej ekspresji, kreatywności,zachęcenie do poszukiwania nowych technik plastycznych-eksperymentowanie.

Warsztaty serowe

Dnia 21.11.2016 (poniedziałek) dla osób chętnych odbędą się warsztaty produkcji sera wraz z programem artystycznym. Cena 15 zł od dziecka, płatne u p. Kariny.

Rewia na lodzie

Dnia 25.11.2016 o godz. 12.30 wychodzimy na rewię na lodzie pt. "Królowa Śniegu". Koszt -29 zł. od dziecka. Liczba miejsc ograniczona. Płatne u p. Kariny.

"Kochaj mnie - nie bij mnie"

Wspieramy akcję Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. Drodzy Rodzice przyłączcie się przynosząc misie i inne pluszaki.
CEL AKCJI: Uświadomienie wszystkim mieszkańcom, że cały czas istnieje problem przemocy wobec dzieci.
MISJA: Wolontariusze wychodząc na ulice, rozdają "przystrojone" w bandaże misie z przyczepionymi plakietkami "Kochaj mnie- nie bij mnie", aby przypomnieć ludziom, że nie można być w tej kwestii obojętnym.

Dzień bez zabawek

Drodzy rodzice,
Poprzez zabawę Wasze Dzieci poznają świat, nabywają doświadczeń, rozwijają wyobraźnię
i różne umiejętności. Od konstruowania, tworzenia, lepienia poprzez prawidłowy sposób komunikacji do umiejętności współpracy w grupie. Dobra zabawa angażuje całe dziecko, jego rączki, nóżki, oczy, umysł i w jej celu wcale nie musimy wykorzystywać drogich zabawek.
W celu pokazania Waszym dzieciom czym jest dobra zabawa bez zabawek w naszym Przedszkolu 23 listopada odbędzie się "Dzień bez zabawek". W związku z tym bardzo prosimy o przynoszenie do tego czasu przez każde dziecko przedmiotów z których można coś zbudować, ulepić, skonstruować. Przedmioty te są bezzwrotne. Mogą to być korki, naczynia jednorazowe, kartony, sznurki, słomki, taśmy, styropian, butelki plastikowe, kamyczki, stare gazety, guziki, groch, fasola, słoiki, kartki papieru, rolki po papierze toaletowym, kawałki materiałów, nieużywana odzież, czapki, rękawice i wiele, wiele innych. Liczymy na Państwa wyobraźnię.

Wyniki konkursu "Eko-Zabawka"

Wyniki konkursu "Eko-zabawka"

Miejsca:

1 miejsce - Niepubliczne Przedszkole "Bratek"
2 miejsce - Przedszkole nr 21
3 miejsce - Przedszkole nr 29

Wyróżnienia :
1. Przedszkole nr 26
2.Przedszkole nr 34
3.Przedszkole nr 3

Gratulujemy !!

Wszystkie wyżej wymienione placówki zapraszamy po odbiór nagród we wtorek 8.11.2016 w godz. 8.30 - 16.30
Wręczenie nagród odbędzie się na terenie naszej placówki.