"Zatańczone przedszkole"

21. czerwca 2018r. (czwartek) odbędzie się I międzyprzedszkolny przegląd zespołów tanecznych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Elbląga pt. "Zatańczone przedszkolaki - tańce niepodległej Polski".

Miejsce: muszla koncertowa w Bażantarni
Godzina: 16.00

W programie:
- występy artystyczne dzieci
- zabawy przy muzyce
- dmuchany zamek
- stoiska gier i zabaw
- malowanie twarzy
- balonowe cuda

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

REKRUTACJA 2018/19

Rekrutacja do prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, innej formy wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019

Szanowni Państwo.
Rekrutacja do prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innej formy wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019 odbywa się na zasadach określonych w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.). Zostanie ona przeprowadzona z wykorzystaniem elektronicznej platformy edukacyjnej www.eped.pl.

Rekrutacja skierowana jest do dzieci mieszkających wraz z rodzicami w Elblągu. Rodzice dzieci z innych Gmin będą mogli ubiegać się o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola/oddziału przedszkolnego
w szkole podstawowej/innej formy wychowania przedszkolnego dopiero po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego oraz po zapewnieniu miejsc dla dzieci mieszkających w Elblągu.

W procesie rekrutacji na rok szkolnym 2018/2019 udział biorą dzieci 3-4-5-6 letnie urodzone
w latach 2015-2012. Dzieci urodzone w roku 2016, które ukończyły 2,5 roku będą przyjmowane w szczególnie uzasadnionych przypadkach przez dyrektorów przedszkoli od dnia 1 września 2018 r., pod warunkiem posiadania miejsc wolnych.

Dzieci do edukacji przedszkolnej przyjmuje się corocznie na podstawie pisemnej deklaracji lub wniosku złożonego w placówce wychowania przedszkolnego przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka/kandydata, przy wsparciu systemu elektronicznego www.eped.pl.:

Dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2017/2018 do przedszkoli publicznych/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych/innej formy wychowania przedszkolnego przyjmowane są na rok szkolny 2018/2019 na podstawie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym samym przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej/innej formie wychowania przedszkolnego. TERMIN SKŁADANIA DEKLARACJI: 26.02-02.03.2018
Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowej placówce od dnia 1 września 2018 r.

Zapisanie dziecka/kandydata po raz pierwszy lub zmiana dotychczasowego miejsca edukacji przedszkolnej na inne odbywa się na podstawie pisemnego wniosku o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej/innej formy wychowania przedszkolnego złożonego przez rodziców/opiekunów prawnych. We wniosku rodzic może wskazać 3 publiczne jednostki wychowania przedszkolnego. Naboru na wolne miejsca dokonuje się w postępowaniu rekrutacyjnym przeprowadzonym przez komisję rekrutacyjną powołaną przez dyrektora jednostki.
Wypełnienie wniosku elektronicznie bez jego wydrukowania, podpisania i dostarczenia
do przedszkola/szkoły nie jest zgłoszeniem – taki kandydat nie bierze udziału w procesie rekrutacji
na rok szkolny 2018/2019.

SZCZEGÓŁOWE KRYTERIA NABORU, ILOŚĆ PUNKTÓW ORAZ WYKAZ DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH SPEŁNIANIE KRYTERIUM ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE ELEKTONICZNEJ PLATFORMY EDUKACYJNEJ EPED

Bal Karnawałowy

W środę (17.01) odbędzie się Bal Karnawałowy dla dzieci. Prosimy o przygotowanie strojów.

WOŚP

Po raz pierwszy nasze przedszkole zagra z WOŚP w dniach 11-12.01.2018r. Szczegóły na plakatach w przedszkolu. Zachęcamy do udziału w akcji.

Życzenia

Zdrowych, radosnych i śnieżnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018 roku życzą Pracownicy Przedszkola.

Wigilia Przedszkolna

W środę (20.12) odbędzie się uroczysty wspólny obiad całego przedszkola - WIGILIA PRZEDSZKOLNA. Bardzo prosimy ubrać dzieci stosownie do uroczystości.

Wycieczka do Świętego Mikołaja

Drodzy Rodzice!!
Plan wycieczki do Świętego Mikołaja:
9.30 wyjazd z przedszkola
11.00 - drugie śniadanie (bułka + herbata)
11.30 i 12.00 - wejście na zajęcia w domu Mikołaja (w dwóch grupach)
14.30 - obiad (zupa pomidorowa i parówki)
15.30 - wyjazd z Gdańska
17.00- 17.30 - przyjazd do Elbląga, przystanek na ul. Nowowiejskiej. BARDZO PROSIMY OSOBIŚCIE ZGŁOSIĆ NAUCZYCIELOM ODBIÓR DZIECI!!

W domu świętego Mikołaja jest ciepło, prosimy ubrać dzieci lekko i wygodnie , najlepiej w obuwie sportowe.
Prosimy o przygotowanie plecaków ze smakołykami, bez czekolady, chipsów i napoi gazowanych.
Prosimy o

Koncert EOK

W poniedziałek (04.12) dzieci 5-6letnie wychodzą na koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej do Szkoły Muzycznej. W związku z czym, w tym dniu śniadanie (dla wszystkich dzieci!) jest o godz. 8.00. Bardzo prosimy, aby dzieci idące na koncert ubrać w strój galowy.

Góra Grosza

Zachęcamy do udziału w zbiórce monet - grosików w ramach akcji Góra Grosza 2017.

Warsztaty w Galerii El

W grudniu wszystkie grupy (w różnych terminach) będą uczestniczyły w warsztatach świątecznych w Galerii El. Koszt warsztatów oraz przejazdu busem to 8 zł od dziecka. Prosimy o wpłaty u nauczycieli grup.